сабота, 17. април 2021. Вести денес: 44
home Хроника

ФОТО: Страшна сообраќајка во Бутел, тешко повреден мотоциклист

ФОТО: Страшна сообраќајка во Бутел, тешко повреден мотоциклист
КУРИР

Тешка сообраќајна несреќа се случи денеска околу 15 часот во населбата Бутел.

Според првичните информации до кои дојде КУРИР, тешко е повреден мотоциклист и секој момент се чека да дојде Брза помош.

Во моментов улицата „Босна и Херцеговина“ е блокирана, а возилата се пренасочуваат по булеварот „Христијан Тодоровски-Карпош“.

Коронавирус