недела, 8. декември 2019. Вести денес: 0
home Хроника

ФОТО: Страшна сообраќајка на патот Скопје-Тетово

ФОТО: Страшна сообраќајка на патот Скопје-Тетово

Страшна сообраќајка се случи предмалку на автопатот Скопје-Тетово. Од фотографиите испратени до редакцијата на Пресс24 се гледа дека возилата се целосно смачкани, но засега не се знае како дошло до несреќата и дали има повредени.

Сообраќајот е отежнат и се чека и до 20 минути. На местото на несреќата брзо се вози, па сведоците велат дека е многу опасно.

Полицијата е на местото на настанот и се чекаат детали.