петок, 3. декември 2021. Вести денес: 30
home Хроника

ФОТО: Сообраќајна несреќа зад Универзална, дипломатско возило едно од учесниците

ФОТО: Сообраќајна несреќа зад Универзална, дипломатско возило едно од учесниците

Сообраќајна несреќа во која учествувале две возила, од кои едното со дипломатски регистерски ознаки се случила утринава зад Универзална сала.

Од МВР за Курир потврдуваат дека сообраќајката е пријавена кај нив околу 9 часот, а истата се случила на крстосницата од улиците „Христо Смирненски“ и „Владимир Полежановски“. Во несреќата учествувале „БМВ“ и „Волво“.

Засега нема пријавено повредени лица, а според фотографиите причинета е значителна материјална штета.

Полициски екипи на местото на несреќата вршат увид.

Коронавирус