сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 24
Во живо

Делегации на ВМРО-ДПМНЕ ќе оддадат почит пред гробот на Гоце Делчев

home Хроника

ФОТО: Сообраќајка вечерва во Скопје, се судрија три автомобили

ФОТО: Сообраќајка вечерва во Скопје, се судрија три автомобили

Три автомобили направија верижен судир вечерва во Скопје.

Сообраќајката се случи на улица „Скупи“, во близина на Канал 5 телевизија.

Очевидци за Курир посочуваат дека на местото веќе е пристигната полицијата.

Информации за повредени лица засега нема.

ФОТО-КУРИР