петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 99
Во живо

ВО ЖИВО: Изјава на Мицкоски од индустриската зона „Жабени“

home Хроника

ФОТО: Сообраќајка пред „Мавровка“, сообраќајот во застој

ФОТО: Сообраќајка пред „Мавровка“, сообраќајот во застој

Сообраќајна несреќа се случила пред трговскиот Центар „Мавровка“ во Скопје претпладнево, меѓу градски автобус и такси возило, пренесува Алсат-М. Сообраќајот во тој дел на Скопје во вмоментов се одвива отежнато.

Најкритичен е правоцот од стоковната куќа „Мост“ кон МРТВ, бидејќи автобусот е препречен и ги бликира двете коловозни ленти.

Увидот се уште е во тек, а на возачите им препорачуваме да користат споредни улуци за да не останат блокирани додека не се расчисти крстосницата.

Локални избори 2021