понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 0
home Хроника

ФОТО: Сообраќајка на Рузвелтова

ФОТО: Сообраќајка на Рузвелтова

Сообраќајна несреќа во која учествувале автомобил „Мерцедес“ и мотор „Јамаха“, двете со скопски регистерски ознаки се случила пред неполн час на раскрсница од улиците „Франклин Рузвелт“ и „Дрезденска“.

Од МВР за Курир ја потврдуваат сообраќајката информирајќи дека пријава добиле во 12:50 часот.

Според нивните информации до овој момент нема пријава за повредени лица.

 

Коронавирус