четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

ФОТО: Сообраќајка на Пресека – километарска колона на Охрид-Кичево

ФОТО: Сообраќајка на Пресека – километарска колона на Охрид-Кичево

Сообраќајна несреќа на планинскиот превој Пресека направи километарска колона на патот Охрид – Кичево.

Илјадници граѓанис кои се враќаат кон главниот град и попатните места се заглавени останаа заглавени поради блокадата од сообраќајката.

Колоната е неколку километри и се движи многу бавно.

Според првичните информации, во судирот учествувале две возила. Засега нема информации од МВР за евентуални повредени во сообраќајната несреќа.

Коронавирус