вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 77
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Хроника

ФОТО: Сообраќајка на патот Велес-Скопје, автомобил се преврте на кров

ФОТО: Сообраќајка на патот Велес-Скопје, автомобил се преврте на кров

Сообраќајна несреќа се случила утринава на регионалниот пат Скопје-Велес, на 3-5 километри пред патарината во Велес, информираат читатели на „Слободен печат“ кои ни испратија фотографии од лице место.

Според нивните сведоштва, автомобилот најверојатно се забил во карпите по што се превртел на кров. Според првичните информации, нема жртви.

Сообраќајот во моментов се одвива по една лента.

 

Фотографиите може да ги видите ТУКА

Коронавирус