среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 74
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Хроника

ФОТО: Сообраќајка кај Симпо, учествувале две возила

ФОТО: Сообраќајка кај Симпо, учествувале две возила

Сообраќајна несреќа во која учествувале две возила се случи попладнево околу 13 часот на крстосницата од улицата „Франклин Рузвелт“ и булевар „Партизански одреди“.

Од МВР за Курир потврдуваат дека во несреќата учествувале Џип и Уно.

До овој момент нема пријава за повредени лица, а екипи на МВР се на терен и вршат увид.