сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 78
home Хроника

ФОТО: Сообраќајка кај Симпо, едно лице итно пренесено во болница

ФОТО: Сообраќајка кај Симпо, едно лице итно пренесено во болница

Сообраќајна несреќа попладнево се случи на раскрсницата со булевар „Партизански Одреди“ и улицата „Франклин Рузвелт“. Неофицијално во несреќата учествувале автомобил и велосипедист.

Според првичните информации на МВР во истата повредено е едно лице.

Од полицијата за Курир информираат дека случајот кај нив бил пријавен од страна на екипа од Итна медицинска помош која била повикана на местото на несреќата. Повредено лице било транспортирано кон една од скопските болници.

Полициски екипи се упатени на местото на несреќата, по што се очекува да бидат познати повеќе детали.

Коронавирус