четврток, 6. август 2020. Вести денес: 0
home Хроника

ФОТО: Сообраќајка кај Мавровка, отежнат сообраќајот на крстосницата

ФОТО: Сообраќајка кај Мавровка, отежнат сообраќајот на крстосницата
алсат м

Тешка сообраќајна несреќа изутринава се случи на крстосницата на булеварот „Крсте Мисирков“ кај трговскиот центар Мавровка во Скопје, пренесува Алсат М.

Во моментов сообраќајот се одвива отежнато бидејќи едната коловозна лента е блокирана. Секој момент се очекува пристугнување на увидна екипа од МВР.

Коронавирус