понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 38
home Хроника

ФОТО: Сообраќајка кај АМСМ, екипи на Итна помош на терен

ФОТО: Сообраќајка кај АМСМ, екипи на Итна помош на терен

Сообраќајна несреќа се случи попладнево булевар „Митрополит Теодосиј Гологанов“ во близина на АМСМ.

На лице место се присутни полициски и екипи на Итна медицинска помош, но засега нема информации за евентуално повредени лица.

Според фотографиите еден од учесниците во несреќата е автомобил „Мерцедес“, но други детали не се познати.

Наскоро повеќе информации очекуваме од Министерството за внатрешни работи.

Коронавирус