четврток, 5. октомври 2023. Вести денес: 0
home Хроника

ФОТО: Со автомобил помина на црвено, удри пешак кај Соборна и избега

ФОТО: Со автомобил помина на црвено, удри пешак кај Соборна и избега

Сообраќајна несреќа се случила денеска на раскрсницата кај Соборен Храм.

-Пред 5 мин. на семафорите кај Соборна Мерцедесот пројде на црвено и го удри пешакот. Беше зелено за пешаци. Викнав 194, пешакот е во свесна состојба. Не видов кој е возачот, пишува на Твитер.