петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 179
home Хроника

ФОТО: Скопјанка со автомобил се заби во зградата на ЕУ

ФОТО: Скопјанка со автомобил се заби во зградата на ЕУ

Утринава околу 4 часот скопјанка која го управувала својот автомобил, од засега необјасени причини влетала и го скршила стаклото на канцеларијата на Европската унија во Скопје.

Таа заедно со совозач ги помина барикадите и стигна до зградата во која е сместена канцеларијата на ЕУ.