среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 116
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Хроника

ФОТО: Се запали возило на патот Ресен-Охрид

ФОТО: Се запали возило на патот Ресен-Охрид

Попладнево нешто после 12 часот струшки автомобил се запали близу с.Крушје, на патот Ресен-Охрид. Интервенираше против пожарна единица.

Од СВР Битола велат дека повредени нема, и се работи на расчистување на случајот.

Сообраќајот на патот се одвива нормално.

Коронавирус