понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 164
home Хроника

ФОТО: Се преврти камион на автопатот Скопје-Велес

ФОТО: Се преврти камион на автопатот Скопје-Велес

Камион се преврти на автопатот Скопје-Велес пред втората патарина.

Имено, камионот излетал од коловозната лента пред втората патарина за накај Велес.

Засега како дошло до несреќата не е познато, не е познато и за евентуални повредени, а како што може да се види од самата фотографија најверојатно причинета е само материјална штета.

Коронавирус