понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 35
home Хроника

ФОТО: Се преврте шлепер кај Росоман, сообраќајот во прекин

ФОТО: Се преврте шлепер кај Росоман, сообраќајот во прекин

Превртен унгарски шлепер го блокира патот близу Росоман. Возачот поминал со полесни повреди.

Возилата се пренасочуваат кон Кавадарци, а полицијата во моментов врши увид на местото и го регулира сообраќајот.

Коронавирус