понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

ФОТО: Се евакуира зградата во која избувна пожарот, интервенираат и лекарски екипи

ФОТО: Се евакуира зградата во која избувна пожарот, интервенираат и лекарски екипи

Зградата во која пред дваесетина минути избувна пожар се евакуира. По улиците може да се забележат луѓе кои панично ја напуштаат зградата, а интервенција покрај пожарникарите врши и лекарска екипа.

Коронавирус