понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 60
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

ФОТО: Пронајдено исчезнатото лице на Пелистер, со повреди пренесено во болница

ФОТО: Пронајдено исчезнатото лице на Пелистер, со повреди пренесено во болница

Лицето кое се водеше како исчезнато од 13.05.2020 г., е пронајдено од страна на Тимот за спасување од планина на Дирекцијата за заштита и спасување во соработка со припадниците на МВР-СВР Битола.

Дирекцијата за заштита и спасување известува дека лицето е пронајдено паднато во провалија на местото Тумбе кафе.

Лицето е пронајдено со видни повреди по целото тело и покажува знаци на живот и со возило на Итната медицинска помош е пренесено во битолската болница.

Парламентарни избори 2020