вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 23
home Хроника

ФОТО: Приведен маж од прилепско, пронајдено оружје

ФОТО: Приведен маж од прилепско, пронајдено оружје

Полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи при ОВР Прилеп на 05.02.2021 извршија претрес во домот нс М.Ј. (29) во с Селце прилепско, при што пронајдени и одземени се ловен карабин, ловна пушка, 23 патрони и 8 куршуми, информира МВР.

Лицето е приведено во ОВР Прилеп и ќе биде поднесена соодветна пријава.

ЕУРО 2020

Македонија