вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 5
home Хроника

ФОТО: Пожарникарите спречија да се прошири пожар во Скопје

ФОТО: Пожарникарите спречија да се прошири пожар во Скопје

Вчера пожар избувнал во населбата Даме Груев во Погон Работилница на Фурна Специјал.

– Брзата реакција на БППЗ-СКОПЈЕ спречи пожарот да се прошири и да има поголема материјална штета на објектот. Пожарот е изгасен во 19:45, напишаа Пожарна Скопје и споделија фотографии.

Коронавирус