петок, 5. март 2021. Вести денес: 0
home Хроника

ФОТО: Пожар во ресторан на плажа во центарот на Струга!

ФОТО: Пожар во ресторан на плажа во центарот на Струга!

Пожар попладнево избувнал во ресторан на плажа во центарот на Струга.

Од местото на настанот се издига густ облак од чад што ги вознемири капачите на околните плажи, пренесува Охрид Њуз.

Неофицијално огнот зафатил и едрилици кои се чувале во непосредна близина на ресторанот.

На местото на настанот интервенира струшката противпожарна единица.

Коронавирус