недела, 16. јануари 2022. Вести денес: 45
home Хроника

ФОТО: Пожар во центарот на Скопје – Гори објект позади хотелот Стоун Бриџ

ФОТО: Пожар во центарот на Скопје – Гори објект позади хотелот Стоун Бриџ

Во моментов во близина на хотелот Стоун Бриџ гори објект.

Засега не се познати причините поради кои настанал пожарот, а на терен се три противпожарни возила.

Според првичните информации повредени нема.

Коронавирус