недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 0
home Хроника

ФОТО: Пожар пеплоса три трафики во Центар

ФОТО: Пожар пеплоса три трафики во Центар
Макфакс

Во центарот на Скопје, во близина на хотелот „Холидеј Ин“, изгореа три трафики, во пожар, кој според првичните информации избувнал синоќа околу 4 часот по полноќ, објави Макфакс.

Причините за пожарот се уште не се познати, а материјалната штета допрва ќе се утврдува.

ЕУРО 2020

Македонија