недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 94
home Хроника

ФОТО: Пешак повреден во сообраќајка во Скопје

ФОТО: Пешак повреден во сообраќајка во Скопје

Пешак е повреден вечерва во сообраќајка на улицата „Јордан Мијалков“ во Скопје, дознава КУРИР.

Во него удрило такси возило кое се движело по улицата.

Брзата помош е на лице место, а детали за здравствена состојба на пешакот се уште нема.

ФОТО: КУРИР

Коронавирус