среда, 18. мај 2022. Вести денес: 0
home Хроника

ФОТО: Овој човек е исчезнат, семејството бара помош за да го пронајде

Роднините и пријателите бараат помош во пронаоѓањето на исчезнатиот Кире.
ФОТО: Овој човек е исчезнат, семејството бара помош за да го пронајде

Кире Димановски од скопско Трубарево во четвртокот излегол малку да прошета и од тогаш веќе му се губи трагата, објави Канал 5 телевизија.

Исчезнувањето е пријавено во полиција. Со себе тој не носи никаква документација само мобилен телефон. На повеќе места има поставено негови слики.

56-годишниот Кире е вработен во Македонски железници.

Роднините и пријателите бараат помош во пронаоѓањето на исчезнатиот Кире.

Ве молиме доколку некој има информација, да се јави на овие контакт телефони: 071-320-132  и 071-732-723.

Коронавирус