понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 0
home Хроника

ФОТО: Ова е рачната бомба која се уште не експлодирала пред кафуле во Прилеп

ФОТО: Ова е рачната бомба која се уште не експлодирала пред кафуле во Прилеп

Околу 12  часот пред кафуле во строгиот центарот на Прилеп под столица е поставена или фрлена рачна бомба се уште неексплодирана.

Полицијата во моментот го обезбедува просторот, повикана е противпожарната единица  известена е и се очекува да пристигне антитерористичка единица од Скопје.

Се уште не се знае дали е оставена или фрлена рачната бомба.

Коронавирус