четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 172
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Хроника

Фото од стравичната сообраќајка кај Катланово

Фото од стравичната сообраќајка кај Катланово

Стравична сообраќајна несреќа се случи денеска околу 12:30 часот на патниот правец А1 Велес- Скопје, после Катланово кај бензинската пумпа ОКТА.

Според првичните информации се судриле автомобил и камион, а повредени се 5 лица, од кои едно малолетно дете.

Како што информираа претходно од „Македонија пат“ сообраќајот се пренасочува преку бензинската пумпа ОКТА.

Коронавирус