недела, 9. август 2020. Вести денес: 72
home Хроника

ФОТО: Над 100 стебла канабис сатива пронајдени во делчевско

ФОТО: Над 100 стебла канабис сатива пронајдени во делчевско

Одделот за криминалистичка полиција при Бирото за јавна безбедност во координација со СВР Штип- Надворешна канцеларија за криминалистички работи Делчево денеска (01.08.2020) во атарот на делчевското село Град, во месноста Суви дол пронајде насад со 112 стебла „Канабис сатива“ во висина од 75 см до три метри.

По насоки на јавен обвинител од ОЈО Кочани стеблата се подигнати за вештачење, а се преземаат и дополнителни мерки и активности со цел расчистување на случајот.

Коронавирус