среда, 18. мај 2022. Вести денес: 192
home Хроника

ФОТО: „Мерцедес“ се заби во семафор на булевар Словенија

ФОТО: „Мерцедес“ се заби во семафор на булевар Словенија

Автомобил од марката „мерцедес“ се излизга и се заби во семафор на булеварот „Словенија“ во Скопје.

Сообраќајната незгода се случила вчера вечерта околу 21 часот, а според неофицијални информации, возачот, кој бил сам во автомобилот, не е повреден.

Се уште не е позната официјалната причина за несреќата.

Коронавирус