недела, 26. септември 2021. Вести денес: 59
home Хроника

ФОТО: Лекарското уверение на претрпаниот Митко Ѓорѓиев: Ова ти е од Заев, му рекле напаѓачите

ФОТО: Лекарското уверение на претрпаниот Митко Ѓорѓиев: Ова ти е од Заев, му рекле напаѓачите

Струмичанецот Митко Ѓорѓиев ни го испрати лекарското уверение по претепувањето кое му се случи попладнево, во околу 17 и 15 часот. На уверението пишува дека тој се здобил со удари во пределот на главата и долниот дел од устата, притоа му е пукната вилицата и му имаат искршено два заба . За среќа нема посериозни повреди, пишува порталот Lider.com.mk

Коронавирус