среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 145
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

ФОТО КУРИР: Сообраќајна несреќа во Бутел

ФОТО КУРИР: Сообраќајна несреќа во Бутел

Сообраќајна несреќа во овој момент се случи во скопската населба Бутел.

Сообраќајната несреќа се случила на пешачкиот премин пред бензинската пумба, а учествувало моторно возило Волсваген Голф.

Засега нема информации за повредени или загинати.

Полицијата врши увид на местото на настанот

Коронавирус