четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 187
home Хроника

ФОТО КУРИР: Полициска бркотница во Бутел

ФОТО КУРИР: Полициска бркотница во Бутел

Полициски службеник се пуштил во потера по автомобил марка „Опел Корса“, откако истиот не застанал на полициската сигнализација.

Имено полициски службеник застанал автомобил со затемнети стакла, а според очевидци возачот управувал без сообраќајна дозвола, а истиот испратил и пцовки кон полицаецот кој го пресретнал возилото.

Во моментов сообраќајната полиција го презема случајот, а на возачот му се изрекува соодветна казна.

Коронавирус