среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 184
home Хроника

ФОТО: Ќерката на познат бизнисмен се преврте со својот џип во центарот на Охрид

ФОТО: Ќерката на познат бизнисмен се преврте со својот џип во центарот на Охрид

Ќерката на познат охридски бизнисмен вечерва се преврте со својот џип џипот се преврте на улица во Охрид, за среќа нема жртви.

Сообраќајот на улицата „Димитар Влахов“ во Охрид, во правец од општината кон чаршијата е сопрен, истиот се пренасочува по другите улици.

Репортерот на Република јавува дека со црвениот џип мерцедес управувала ќерката на познат охридски бизнисмен, која од непознати причини изгубила контрола над управувачот.

Полициски екипи вршат увдид на местото на несреќата, а подетални информации ќе има во текот на утрешниот ден.

Локални избори 2021