сабота, 25. мај 2019. Вести денес: 85
home Хроника

ФОТО: Гори зграда во Дебар Маало

ФОТО: Гори зграда во Дебар Маало

Пожар претпладнево избувнал во станбена зграда во Дебар Маало, спроти Министерство за одбрана.

Шест противпожарни возила се на терен и го гаснат пожарот кој неофицијално избувнал во стан на последниот кат. Засега нема информации за причините за настанувањето на пожарот и за евентуално повредени лица.

Наскоро очекуваме повеќе детали.