петок, 4. декември 2020. Вести денес: 132
home Хроника

ФОТО: Гори автомобил после Гевгелија на автопат за Грција, сообраќајот во прекин

ФОТО: Гори автомобил после Гевгелија на автопат за Грција, сообраќајот во прекин

Автомобил од засега непознати причини се запали и се уште гори после Гевгелија на автопатот за Грција, јавува ТВ21.

Според информациите од терен, нема повредени лица бидејќи веднаш го напуштиле автомобилот откако избувнал пламен.

Сообраќајот најпрво беше во прекин, а сега се одвива отежнато во овој правец, односно има колона, а на лице место увид изврши полиција.

Коронавирус