понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 97
home Хроника

ФОТО: Голем пожар во моментов во скопско Маџари

ФОТО: Голем пожар во моментов во скопско Маџари

Голем пожар во моментов изби неофицијално во отпад во скопската населба Маџари.

Во моментов со пожарот се справуваат пожарникари, а на лице место присутна е и полицијата.

Причината за пожарот засега се уште не е позната.

Коронавирус