недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 65
home Хроника

ФОТО: Голем пожар кај Скопска Црна Гора, полицијата на терен

ФОТО: Голем пожар кај Скопска Црна Гора, полицијата на терен

Облаци од чад можат да се забележат попладнево од зад планината Скопска Црна Гора.

Густите облаци чад се гледаат и од централното градско подрачје.

Неофицијалните информации говорат дека станува збор за голем пожар.

Од МВР за КУРИР брифираат дека полициски службеници се упатени на терен.

ОБНОВЕНО: Станува збор за пожар кој е забележан утрово околу 8 часот на местото викано Влаин гроб, а пожарот се движи кон кумановското село Матејче.

 

 

 

Коронавирус