сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 92
home Хроника

ФОТО: Евакуација во Сити Мол

ФОТО: Евакуација во Сити Мол

Трговиот центар Сити Мол во Карпош се евакуира во моментов.

Вработените и посетителите го напуштаат трговиот центар. Засега не е позната причината за евакуацијата.

Наскоро очекуваме одговор и повеќе детали од МВР.

Коронавирус