четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 53
home Хроника

ФОТО: Едно лице повредено во сообраќајка кај Железничка

ФОТО: Едно лице повредено во сообраќајка кај Железничка

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа која претпладне се случила кај Транспортен центар.

Од МВР за Курир потврдуваат дека имаат пријава за сообраќајна несреќа која се случила околу 11:40 часот.

-На булеварот „Никола Карев“ се случила сообраќајна несреќа во која учествувале автомобил „Даеву“ и мотор. Повредно е едно лице, информираат од МВР за Курир.

Засега нема информации за карактерот на повредите на лицето. Полициски екипи извршиле увид на местото на несреќата.

ЕУРО 2020

Македонија