сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 81
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Хроника

ФОТО: Деца украле автомобил и пропаднале во дупка кај „Сити мол“

ФОТО: Деца украле автомобил и пропаднале во дупка кај „Сити мол“

Автомобил Пежо утринава пропадна во дупка од градежни активности кај „Прокредит“ банка близу „Сити Мол“ во скопската населба Карпош, пренесува САКАМДАКАЖАМ.МК.

-Околу 7-8 часот во ургентниот центар на болницата ‘8 Септември’ биле донесени три деца, кои наводно украле возило и при возење пропаднале во дупката. Прегледани се и бидејќи немале посериозни повреди, однесени се во полициска станица, велат извори од болницата за САКАМДАКАЖАМ.МК.

Фото: САКАМДАКАЖАМ.МК

Коронавирус