петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 155
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Лозово

home Хроника

ФОТО: Беснее голем пожар во близина на Арачиново

ФОТО: Беснее голем пожар во близина на Арачиново

Во близина на скопско Арачиново доцна вечерва избувна пожар, објавува Макфакс.

На местото каде избувна пожарот пристигнаа екипи на противпожарната бргида, но дел од жителите велат дека на пожарникарите им е тешко да стигнат до местото на пожарот, бидејќи до таму немало пат.

Засега не се знае причината за пожарот во кој според првичните информации гори сува трева.

Коронавирус