понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 36
home Хроника

ФОТО: Автомобилот смачкан сведочи за несреќата, скопјанец се бори за живот

ФОТО: Автомобилот смачкан сведочи за несреќата, скопјанец се бори за живот

На 26.12.2017 годинa во 00:30 часот на бул. „Србија“ се случила сообраќајна незгода во која возило Мерцедес со скопски регистарски ознаки управувано од С.М. (30) од Скопје изгубилo контрола над возилото и удрилo во метална канделабра, рекламен билборд и ограда.

Од незгодата со повреди се здобил возачот кој со возило на брза помош бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде од страна на лекар му биле констатирани тешки телесни повреди и бил задржан на понатамошно лекување.

Тој се наоѓа во животно загрозувачка состојба.

Фотографијата до нашата редакција ја испрати читател на КУРИР

Коронавирус