сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 131
home Хроника

ФОТО: Автомобил удри во велосипедист во центарот на Скопје

ФОТО: Автомобил удри во велосипедист во центарот на Скопје

Автомобил удри во велосипедист, кој поминувал на пешачки премин. Несреќата се случила во центарот на Скопје, во близина на Рекорд.

Не е познато каква е состојбата на велосипедистот, а на улицата се уште стои велосипедот.

На терен е излезена полицијата која ќе треба да ги каже точните причини за несреќата.

ФОТО: СКОПЈЕ1

Коронавирус