четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 128
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

ФОТО: Автомобил слета во реката Луда Мара

ФОТО: Автомобил слета во реката Луда Мара

Автомобил слета во реката Луда Мара од последниот мост на излезот од кавадаречкото село Ваташа.

Од службата за итна медицинска помош при Здравствениот дом Кавадарци и кавадаречката полиција за МИА ја потврдија сообраќајната несреќа. Засега, како што велат, не можат да дадат повеќе детали.

Од полицијата најавија информации дека ќе има во текот на денот.

Коронавирус