среда, 7. декември 2022. Вести денес: 177
home Хроника

ФОТО: Автомобил се запали кај Рамстор

ФОТО: Автомобил се запали кај Рамстор

Такси возило доцна синоќа се запали на булеварот „Кирил и Методиј“ кај Рамстор. Од видеото објавено на социјалните мрежи се гледа како возилото гори, а набрзо пристигнува противпожарна екипа која интервенира.

Возачот најверојатно излегол навреме од возилото. Повеќе детали се очекуваат во текот на денот.

Qatar 2022