петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 158
home Хроника

(ФОТО) Автомобил излета од патот кај клучката кај Матка, има повредeни

(ФОТО) Автомобил излета од патот кај клучката кај Матка, има повредeни

Четири лица со телесни повреди се итно пренесени во болница откако автомобилот со кој се превезувале излетал од патот Тетово – Скопје, кај клучката Матка и се превртел на кровот, објави Алсат.

Како што дознава Алсат, станува збор за автомобил со италијански регистарски ознаки.

Коронавирус