недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Физички нападнато обезбедување на казино од неколку лица

Физички нападнато обезбедување на казино од неколку лица

На 14.01.2020 во 02,00 часот во СВР Скопје, од агенција за обезбедување било пријавено дека во казино на ул.„Трифун Хаџијанев“ во Скопје, неколку лица физички го нападнале Б.А.(40) од Скопје, вработен како обезбедување од агенцијата во казиното.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Локални избори 2021