среда, 12. август 2020. Вести денес: 106
home Хроника

Физички нападнато 10-годишно дете во Илинден

Физички нападнато 10-годишно дете во Илинден

На 06.07.2020 во 12.00 часот во СВР Скопје, Е.Л.(35) од с.Марино, скопско, пријавила дека на ул.„536“ во с.Марино, нејзиниот 10-годишен син бил физички нападнат од С.Ѓ..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус