сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Физички нападнат полицаец- уапсен маж од село Слупчане

Физички нападнат полицаец- уапсен маж од село Слупчане

Во текот на вчерашниот ден бил приведен маж од село Слупчане поради тоа што физички нападнал полицаец.

„На 29.09.2019 околу 14.00 часот во Полициската станица Матејче бил приведен и задржан Б.Ш.(32) од село Слупчане, општина Липково, поради тоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија“ се вели во соопштение од МВР.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус